П`ятниця, 14.06.2024, 09:33
Вітаю Вас Гість | RSS

  Публiчно-шкiльна бiблiотека села Цепцевичi

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інформаційно - комп'ютерний центр

       

В березні 2010 року на базі публічно-шкільної бібліотеки с.Цепцевичі було відкрито інформаційно-компютерний центр. Це стало можливим завдяки співпраці громади с.Цепцевичі, Сарненської районної державної адміністрації, Тутовицької сільської ради та Програми розвитку ООН.

Центр створений в рамках міжнародного проекту ICRIN: "Створення мережі інтернет-центрів у сільській місцевості, що здійснюється в рамках проекту ООН "Міжнародна науково-інформаційна  мережа з питань Чорнобиля" (ICRIN). Для створення центру, ПРООН надало кошти для закупівлі будівельних матеріалів, меблів, та комп'ютерно-офісної техніки, а усі роботи з облаштування доступу до Інтернет та ремонтні роботи було виконано громадою самостійно. 

Довідка: Проект ООН "Міжнародна науково-інформаційна мережа з питань Чорнобиля" (ІСРІІМ) фінансується Довірчим фондом ООН з людської безпеки та впроваджується на території України, Білорусії та Росії з 2009 року  і тривав три роки. Мета Проекту - інформування населення про безпечне проживання на територіях, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також адаптація найновішої наукової інформації щодо наслідків аварії до потреб населення, представлення її у вигляді практичних порад. Проект здійснюється зусиллями Всесвітньої організації здоров'я (ВОЗ), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), та Програми розвитку ООН (ПРООН). Діяльність Міжнародної науково-інформаційної мережі з питань Чорнобиля передбачає поширення інформації в доступній та максимально зрозумілій формі через систему освіти, тренінги для вчителів, медичних працівників та лідерів місцевих громад. Представлення наукових даних у вигляді конкретних практичних порад, які дозволять населенню безпечно і продуктивно проживати на територіях, що постраждали внаслідок аварії, позбавить їх від багатьох страхів та допоможе повернути життєдіяльність у нормальне русло.

Завдяки проекту ICRIN громада отримала в користування 5 комп’ютерів з підключенням до Інтернету та багатофункціональний кольоровий копіювальний пристрій.

Інформаційний  центр обслуговує громаду с.Цепцевичі, а також жителів  сусідніх сіл. Ми маємо налагоджену мережу з 5-ти комп’ютерів та доступ до швидкісного Інтернету та WI-FI.  Користування Інтернет - ресурсами  є безкоштовним та доступним всім користувачам незалежно від  їх соціального статусу та віку. В центрі надаються консультації, проводяться навчання групові та індивідуальні, для студентів та учнів  робимо підбір матеріал для рефератів, семінарських занять  та курсових робіт. Постійними користувачами   є вчителі, які мають можливість  не тільки знайти нові матеріали на уроки, а   й провести  віртуальний урок або   виховну годину. Основний контингент користувачів - молодь, яка в даний час мало де задіяна або не має постійної роботи. Більша частина молоді з віри п’ятидесятників, але й вони цікавляться інформацією з Інтернету. Багато хто з них закінчив  виші і добре володіють комп’ютерною технікою. Молодь такого контингенту відвідує ІКЦ  для  власної самоосвіти, підбору матеріалу для недільної школи, а також матеріали  для дітей на релігійну тему та різні  цікаві фільми, розповіді та оповідання. Багато молоді приходять за віршами для молодіжних зібрань, слідкує за суспільним життям  світу та цікавиться новинами. Багато хто з них приходить для того, щоб поспілкуватися  з рідними, які проживають за кордоном, написати електронний лист або ж вислати фото.

Учні та студенти  реєструються на зовнішнє незалежне оцінювання,  приходили  реєструватися не тільки з нашого району, а й з сусіднього - Володимирецького. Учні, які зареєструвалися на ЗНО мають можливість пройти пробне он-лайн тестування.

Громада села користується різноманітною інформацією, а бібліотекарі вчасно надають консультації

       

Пошук
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Друзі сайту