Правила користування публічно-шкільною бібліотекою села Цепцевичі
1.1. Дані правила розроблені у відповідності до Закону України « Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про освіту» та на основі Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених наказом №275 від 05 травня 1999 року Міністерства культури України.
1.2. Правила є обов’язковими до виконання для всіх користувачів і працівників бібліотеки. Окремі види платних послуг, розмір їх оплати визначається бібліотекою в порядку, встановленому керівними органами.
1.3. Користувачами бібліотечних послуг є: юридичні та фізичні особи, які проживають на території сільської ради. Кожний громадянин, незалежно від соціального походження і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, освіти, мовних ознак, віросповідання, а також підприємства, установи та організації мають право на бібліотечне обслуговування на території села.
Користувачі мають право:
2.1. Одержувати повну інформацію про склад бібліотечних фондів через систему каталогів і картотек, консультаційну допомогу в пошуку та доборі джерел інформації, інші послуги (в т.ч. платні). Одержувати для тимчасового користування всі види видань з бібліотечного фонду, брати участь у масових заходах, що їх проводить бібліотека.
2.2. Читач може отримати на руки не більше 5 видань, строк користування ними – 1 місяць. Читач має право продовжити строк користування ними, якщо ці видання не записуються іншими читачами. Користування книгами та іншими виданнями понад зазначений термін оплачується відповідно до прейскуранту, затвердженого адміністрацією бібліотек. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного попиту, періодикою може бути зменшено до 15 днів.
2.3. Рідкісні та цінні документи,довідкові видання, книги, придбані за кошти, одержані від платної діяльності видаються користувачам тільки у читальному залі і по «нічному абонементу».
2.4. Безкоштовно використовувати програмне забезпечення та устаткування для пошуку необхідної інформації в Інтернеті протягом 1 години.
2.5. Одержувати консультацію у працівника бібліотеки з питань пошуку інформації в Інтернеті.
2.6. Копіювати інформацію з Інтернету на електронні та паперові носії інформації. Послуги друку платні.
2.7. Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотеки, мають право користуватися тільки читальним залом чи одержати документи додому під грошову заставу.
2.8. У випадку відсутності у фондах бібліотек необхідних книг та інших видань, читачі можуть отримати їх через міжбібліотечний абонемент, сплативши поштові та накладні витрати.
Обов’язки користувачів
3.1. Для запису до бібліотеки громадяни пред’являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюється з правилами користування бібліотекою, підписують зобов’язання їх виконувати і надають відомості для заповнення реєстраційної картки і читацького формуляра.
3.2. Діти, підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документу, який пред’являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.
3.3. Читачі зобов’язані дбайливо ставитися до книг та інших видань, каталогів і картотек. Повернути книги та інші видання у визначені строки, не виносити їх із приміщення бібліотеки, якщо вони не записані в читацькому формулярі, не робити в них ніяких позначок, не виривати сторінок з друкованих видань, карток з каталогів і картотек. При одержанні книг та інших видань читач повинен їх переглянути і у випадку виявлення будь-яких дефектів сповісти про це бібліотекаря.
3.4. Особи, які заподіяли шкоду бібліотеці, несуть матеріальну, кримінальну та інші відповідальності, передбачені Законодавством України.
3.5. Читач, за винятком дошкільників та учнів 1-4 класів розписується в отриманні кожного примірника видання в читацькому формулярі .При повернені книг підпис читача погашається підписом бібліотекаря.
3.6. Читачі, організатори, підприємства, які втратили книгу, інші видання з фонду бібліотеки, чи заподіяли їм шкоду – зобов’язані замінити їх ідентичними або такими, що визначені бібліотекою рівноцінними, в т.ч. копіями втрачених матеріалів (при неможливості замінити – відшкодувати у 10-ти кратному, на час рахування, розмірі їх вартості, визначеної у встановленому порядку). За втрату книг, інших видань, заподіяння шкоди неповнолітніми читачами відповідальність несуть їх батьки, опікуни, навчальні заклади, під наглядом яких вони знаходяться.