Вівторок, 19.03.2024, 12:30
Вітаю Вас Гість | RSS

  Публiчно-шкiльна бiблiотека села Цепцевичi

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Інформація про бібліотеку

     

  

Перші спогади про хату - читальню відносяться до 1947 року. Це була старенька хатинка з двома кімнатками. Після Великої Вітчизняної війни більшість людей тягнулися до цієї хати - читальні. З журналів та книг люди дізнавалися про події в країні та світі. З кожним роком покращувалось обслуговування читачів, збільшувався фонд бібліотеки.

З 1955 року хату - читальню стали називати бібліотекою. Нажаль, імена людей, які працювали в бібліотеці до 1962 року, невідомі. В 1962 році завідувати бібліотекою призначили Віру Черневську, яка працювала тут до 1971 року. Спеціальну освіту здобула заочно, в Дубнівському училищі культури.

У 1971 році в селі збудували будинок культури, в якому 2 кімнати виділили під бібліотеку, в тому ж році прийшла працювати до бібліотеки Гамза Гаита Калістратівна, жителька с. Цепцевичі, яка пропрацювала тут до 1975 року. За цей період збільшився фонд бібліотеки до 25 тис. екземплярів. Нажаль, бібліотечні працівники у ті часи  у селі на довго не затримувалися. Хоч село і велике, але знайти квартиру для працівника було важко. Причиною було  те, що в селі в основному проживають віруючі - п'ятидесятники та віруючи віри євангельської. В 1975 році направили працювати в бібліотеку Брик Дарію Гаврилівну, жительку с. Кричильськ, яка працювала три роки. А в 1978 році із с. Стрільськ приїхала молода дівчина Галина Данилицька, яка також довго не затрималася, вийшла заміж і виїхала разом з чоловіком.

В 1980 році, після Дубенського училища культури, за направленням приїхала Мигоус Галина Микитівна, вона була великим книголюбом, любила свою професію і реалізовувала свої знання в повній мірі. Галина Микитівна важко хворіла сама, в рідному селі проживали старенькі батьки, а тому при першій можливості повернулася в рідне село Мале Вербче.

В 1983 році після Дубенського училища культури, знову за направленням приїхала в село Брик Олександра, родом з с. Підлісне Дубровицького району. Вона працювала тут лише 2 роки. У 1985 році жителька с. Цепцевичі Галина Сечка спробувала поринути у світ книг, але вона лише попрацювала один рік. В 1986 році в сільську бібліотеку с. Цепцевичі після закінчення Дубенського училища культури прийшла працювати молода дівчина с. Чемерне Сарненського району Панчук Світлана Степанівна. Вийшла заміж в цьому селі і змінила своє прізвище на Хоменчук і по цей час очолює бібліотеку.

Змінилася робота  бібліотеки в 2002 році, коли пройшла реорганізація бібліотечної мережі - відбулося  об'єднання шкільної та публічної бібліотек. Відвідує бібліотеку понад 1016 читачів, переважна більшість з яких - учні, молодь села. Робота бібліотеки спрямована на інформування, збереження та активну популяризацію надбань світової та вітчизняної науки і культури. Саме з цією метою оформляються книжкові виставки, проводяться літературні, тематичні вечори, літературні калейдоскопи, тижні дитячої та юнацької книги.

В березні 2010 року на базі публічно-шкільної бібліотеки с.Цепцевичі було відкрито інформаційно-компютерний центр. Створення такого центру стало можливим завдяки співпраці громади с.Цепцевичі, Сарненської районної державної адміністрації, Тутовицької сільської ради до якої входить село Цепцевичі та Програми розвитку ООН.

  

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту