Вівторок, 19.03.2024, 11:09
Вітаю Вас Гість | RSS

  Публiчно-шкiльна бiблiотека села Цепцевичi

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Громадська організація "Зоря"

«Зоря»  згуртувала  громаду.

Історія успіху громади села Цепцевичі

Не  так багато  в Україні  великих  сіл, де молодь  залишається на  рідній землі, а не їде до міста, де не зменшується  народжуваність, а  навпаки  щороку  діток народжується  більше, де  майже  кожна  сім’я багатодітна. Проте, жителі  такого  села  часто не можуть вирішити свої проблеми самотужки. Після того, як на Рівненщині стартував проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у вересні  2009 р. на загальних зборах жителів села Тутовичі Сарненського району було прийнято рішення створити громадське. Громадська організація «Зоря» утворилася восени цього ж року при підтримці районної влади та з ініціативи небайдужих жителів сільської  ради. Очолила її  Мариніна  Людмила  Василівна – директор  Цепцевицької  ЗОШ І – ІІІ ступенів, жінка, котра завжди вболівала за долю села та школи, адже вона присвятила своє життя вихованню  підростаючого покоління.

Важкими були перші кроки громади, не завжди знали з чого починати, як діяти в тій чи іншій ситуації. Та головне – було бажання не залишатися осторонь проблем села. Дуже  часто  односельчани  скептично  ставилися  до діяльності  громадської  організації, не  вірили у те, що з цього  щось  вийде, що  буде  якась  користь.

Першим  проектом, в  якому  взяла  участь  громада  був  проект між  ПРООН та ГО «Зоря» в  рамках  проекту ІКRIN «Створення  інформаційно - комп’ютерного центру в  с. Цепцевичі».

Всі члени громадської організації, батьки, вчителі брали активну участь в реконструкції частини  приміщення  будинку культури, виконуючи ремонтні  роботи. Оскільки не всі жителі могли допомогти матеріально, дехто власною працею долучався до  загальнокорисної справи. І  ось  довгождана  мить – в  селі Цепцевичі відкрився інформаційно - комп’ютерний центр. Тепер із задоволенням займаються в ньому не тільки школярі, а й сільська молодь, члени громади,  маючи  вільний  доступ до мережі Інтернет.

В ході роботи по реалізації першого проекту люди навчилися спільно вирішувати свої проблеми, домовлятися між собою, шукати додаткові джерела фінансування, співпрацювати з органами місцевої влади. Активісти брали участь у серії тренінгів з питань  управління  організацією,  планування  роботи, підготовки проектів, проведення громадського аудиту та укладання звітності.

І  хоча  Тутовицька  сільська  рада  була  резервною, проте  за  рік    громадою змогла  реалізувати  аж  три  проекти.

Ще  не закінчивши  роботу  над  першим  проектом, громадська  організація «Зоря»  підписала  угоду   із  дитячим  фондом ООН (ЮНІСЕФ), по  проекту «Створення Сімейного центру для забезпечення доступу сімей з дітьми, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, до комплексних базових послуг в  селі  Цепцевичі». І це не остаточні успіхи членів громадської організації. Будуть нові проекти, нові успіхи, нові починання - будемо надіятися на перемогу і згуртованість.

Сімейний центр

Сімейний центр - це модель надання базових послуг для родин, інтегрованих у систему охорони здоров’я матері та дитини. Створення сімейного центру на базі Цепцевицької лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини дозволить вирішити нагальні потреби громади у  забезпеченні комплексних базових послуг для родин (медичних, соціальних, педагогічних, рекреаційних), створення умов народження здорової дитини та її подальшого гармонійного розвитку через програми навчання та консультування сімей з особливою увагою до вразливих родин.

 І закипіла робота…Силами  громади  було  відремонтовано  приміщення  центру: чоловіки  розбирали  та  вкладали  підлогу, шпаклювали, фарбували  стіни, проводили  освітлення. Жінки теж  не стояли  осторонь, проводячи  благоустрій  території, висаджуючи  декоративні  дерева  та  кущі, доглядаючи  за квітами. І  кожен  це  робив  з  душею, адже  розумів, що  це  все  для  них  і  їхніх  дітей.   За  рахунок ЮНІСЕФ було  придбано  ремонтні  матеріали, медичне обладнання, іграшки, розвиваючі  ігри, методичні  посібники для  роботи  з батьками, меблі, комп’ютерну техніку, телевізор, комплект реабілітаційного обладнання, який включає сухий басейн, дидактичну черепаху з чохлами, модульний комплекс для фізичних вправ «Забава» та  масажний килимок. Це обладнання призначене для розвитку пізнавальної, сенсорної, моторно-рухової функцій дітей молодшого віку, забезпечує різноманітні можливості для ігор, вправ з розвитку та реабілітації дітей з  затримками розвитку. А  який  ігровий  майданчик  встановили  перед  Сімейним  центром! Це  справжнє  щастя  для  сільської  дітвори.

Всього  вже  реалізовано коштів по  проекту  від  ЮНІСЕФ – 321 872 грн., внесок громади – 41 340 грн.

Поряд  з  тим, населення  села  Цепцевичі  найбільше переймається  умовами навчання  своїх  дітей, так  як   місцеву школу відвідують  610 учнів, а школа  розрахована  на  240  школярів. Обдумавши і обговоривши на зборах найболючіші проблеми села, громада вирішила в першу чергу покращити умови навчання учнів у місцевій школі. Пройшовши ряд навчань та заручившись підтримкою районної влади, громадська організація «Зоря» підготувала й подала на затвердження у Київ мікропроект «Енергозберігаючі заходи в Цепцевицькій загальноосвітній школі». Цей сміливий крок увінчався успіхом, громада  отримала  додатковий  шанс і вже          2 червня  2010 р. громадська організація « Зоря»  підписала  грантову угоду з Програмою розвитку ООН В Україні по реалізації свого мікропроекту, загальна  вартість  якого 151 902 грн.

«Очі бояться, а руки роблять» - говорить народна мудрість. Так і влітку 2010 р. знову кипіла робота в Цепцевицькій школі: ламалися  гнилі дверні та віконні блоки, а на їх місці вмілими руками майстрів-підрядників встановлювалися металопластикові вікна  та  двері. Пролетіло  літо  і школа зустріла своїх вихованців оновленою. Сьогодні не лякають школярів морози, бо в класах тепло і затишно. Задоволені батьки, учні та вчителі, адже комфортне навчання – запорука здоров’я і успішності, а в «Зорі» - знову безліч планів, бо не все ще бездоганно у їхньому спільному домі …А  Людмила  Василівна  зі  своїм активом  вже думає  над освітленням центральної  вулиці села  Цепцевичі, використовуючи  енергію сонця.

Жителі с. Цепцевичі повірили, що  лише  спільно  можна  змінити  життя  на  краще, що є люди, яким  не  байдужа  доля  села  та їх дітей.  Своїми перемогами  громада завдячує найперше своїм односельчанам  та партнерам, а це – дитячому  фонду ООН (ЮНІСЕФ),  ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Сарненській районній державній адміністрації, відділу  освіти Сарненської  РДА  та Тутовицькій  сільській раді.

 

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту